Argentinci u potpunosti nadigrali Italijane na Wembleyju i ubjedljivim trijumfom došli do trofeja ‘Finalissima’

Reprezentativci Argentine osvojili su trofej Finalissima nakon što su večeras na Wembleyju savladali selekciju Italije rezultatom 3:0.

Argentina je bila bolja od samog početka utakmice i imala je inicijativu na terenu, dok su s druge strane Italijani izgledali poprilično demotivisano i izgubljeno.

‘Gaučosi’ su bolju predstavu krunisali u 28. minutu kada su poveli sa 1:0. Messi je prvo sjajno izbacio Di Lorenza i prošao po lijevoj strani, te ubacio loptu u peterac gdje je istu bez mnogo problema u mrežu pospremio Lautaro Martinez.

Argentinci su do drugog pogotka stigli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Lautaro na sjajan način šalje loptu do Di Marije koji perfektno lobuje Donnarummu za 2:0.

U drugom dijelu situacija je bila ista, ‘Azzuri’ jednostavno nisu mogli napraviti ništa konkretno, dok je Argentina dominirala i dalje, te redala šanse. Treći pogodak i tačku na ovaj meč stavio je Paulo Dybala pogotkom u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena za veliko slavlje i novi trofej u vitrinama svoje selekcije.