Arkadiusz Milik hat-trickom “spržio” nemoćni Frosinone u Torinu, Juventus je u polufinalu italijanskog Kupa

Nogometaši Juventusa su u utakmici četvrtfinala italijanskog Kupa pred svojim navijačima dočekali ekipu Frosinonea, te na kraju slavili sa uvjerljivih 4:0.

Nije Frosinone mogao večeras napraviti ništa konkretno, a moglo se vidjeti od samog početka susreta dva tima da Juve neće imati mnogo problema da osigura prolaz u polufinale pomenutog takmičenja.

Arkadiusz Milik već u 11. minutu sa penala trese mrežu gostujuće momčadi. Igrao se 38. minut kada poljski napadač, ovog puta na asistenciju McKenniea, zabija svoj drugi pogodak i duplira prednost ‘Stare dame’.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu, postojao je samo Juventus. Tako je večeras raspoloženi i fenomenalni Milik nakon samo tri minuta igre u nastavku kompletirao hat-trick. Konačnih 4:0 postavlja veliki Juveov talent, mladi Kenan Yildiz, u 61. minutu.

Juventus će tako u polufinalu Kupa Italije odmjeriti snage sa Laziom, koji je prethodno pobijedio gradskog rivala Romu sa minimalnih 1:0.