Arsenal dominantno riješio najbolji derbi Premiershipa ove sezone

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Emirates stadionu u okviru 15. kola Premiershipa gradskog rivala Chelseaja rezultatom 3:1.

Nije bilo pogodaka sve dok u 32. minuti nije dosuđen penal za Arsenal. James je zakasnio, a Tierney je ušao u 16 metara sa strane i pao nakon gaženja s leđa.

Lacazette je potom pucao u jednu, a poslao Mendyja u drugu stranu za 1:0.

U samom finišu prvog dijela domaćin je udvostručio prednost, a strijelac je bio Xhaka i to majstorijom iz slobodnog udarca u same rašlje.

Vrlo brzo u nastavku Arsenal dolazi i do trećeg gola. Saka je pokušao ubaciti i lopta mu je prešla preko noge i nemoćnog Mendyja te potom od stativu ušla u gol ‘Plavaca’.

Gosti su uspjeli do kraja meča tek doći do počasnog gola preko Abrahama. Vrijedi istaknuti da je Leno u sudijskoj nadoknadi odbranio penal Jorginhu.

Arsenal je s večerašnjom pobjedom prestigao Leeds te se nalazi na 14. mjestu Premiershipa sa 17 bodova, dok je Chelsea pao na šestu poziciju budući da ga je prestigla Aston Villa.