Arsenal i Aston Villa upisali bitne pobjede, Wolverhampton šokirao Tottenham u Londonu, Newcastle razočarao navijače

Danas je u terminu od 16 sati odigrano nekoliko utakmica 25. kola engleskog Premiershipa, a naravno da uzbuđenja nije nedostajalo.

Arsenal je na gostovanju kod Burnleyja proslavio uvjerljiv trijumf rezultatom 5:0. U prvom poluvremenu su Odegaard i Saka donijeli radost navijačima ‘Topnika’, da bi u nastavku Saka postigao svoj drugi pogodak, te su po pogodak dodali Trossard i Havertz za nove bodove.

Trenutno momčad Arsenala ima 55 osvojenih bodova i dva manje od lidera Liverpoola, te tri boda više od trećeplasiranog Manchester Cityja, koji ima čak dvije utakmice manje.

Nogometaši Tottenhama danas su šokirali vlastite navijače, nakon što je u Londonu puni plijen rezultatom 2:1 odnijela ekipa Wolverhamptona. Gomes je postigao oba pogotka ‘Vukova’, dok je jedini strijelac za ‘Spurse’ bio Kuluševski.

Newcastle United je na domaćem terenu ugostio Bournemouth i remizirao rezultatom 2:2. Solanke i Semenyo dovodili su ‘Trešnjice’ u vodstvo, ali je domaćin uspio da preko Gordona i Ritchiea stigne zaostatak i izbori barem bod.

Svoju utakmicu 25. kola domaćeg prvenstva odigrali su Nottingham Forest i West Ham, a ‘Šumari’ su slavili sa uvjerljivih 2:0. Pogađali su za domaće Awoniyi i Hudson-Odoi. Vrijedi još spomenuti crveni karton Phillipsa u 71. minutu.