Arsenal i Manchester United uz dosta muke do četvrtog kola FA kupa, WBA ispao od trećeligaša

Nogometaši Arsenala, Manchester Uniteda, Evertona, Leicestera, Fulhama i Sheffield Uniteda izborili su četvrto kolo FA Kupa, dok je od premierligaša ispao jedino WBA.

WBA je ispao nakon lutrije penala kod trećeligaša Blackpoola. Nekadašnji tim Slavena Bilića gubio je s 0:1 i 1:2 u regularnom dijelu, a nakon što je nekako izborio produžetak, izgubio je na jedanaesterce.

Prošlogodišnji osvajač FA kupa Arsenal plasirao se u narednu fazu tek nakon produžetaka (2:0) u premierligaškom dvoboju s Newcastleom u Londonu.

Regularni dio završio je bez golova. ‘Topnici’ su tek u 109. minuti uspjeli zatresti protivničku mrežu, a strijelac je bio Smith-Rowe. U samoj završnici Aubameyang je otklonio sve dileme oko putnika u četvrto kolo.

Manchester United izborio je plasman dalje nakon velike borbe protiv drugoligaša Watforda. Pogodak McTominayja u petoj minuti bio je dovoljan ‘Crvenim vragovima‘ da izbore plasman u narednu fazu.

Everton se plasirao dalje uz dosta problema eliminiravši na svom terenu drugoligaša Rotherham tek pogotkom Doucourea u produžetku. Nakon regularnog dijela bilo je 1:1.

Leicester je u gostima pobijedio drugoligaša Stoke Cityja s uvjerljivih 4:0. Fulham je tek nakon produžetaka eliminirao drugoligaša QPR sa 2:0. Premierligaš Sheffield United u gostima se namučio protiv trećeligaša Bristol Roversa, ali je na kraju ipak slavio sa 3:2.

Šestoligaš Chorley senzacionalno je izborio četvrto kolo zahvaljujući 2:0 domaćoj pobjedi protiv drugoligaša Derby Countyja.