Arsenal i Roma rutinski, Rijeka se vraća iz Sociedada s fantastičnim rezultatom

Večerašnjim susretima u grupama A, B, C, D, E i F kompletirano je pretposljednje kolo UEFA-ine Evropske lige.

Roma, koja je već ranije prošla dalje u šesnaestinu finala, je dočekala Young Boys i slavila je rezultatom 3:1.

Jean Pierre Nsame je doveo goste u vodstvo u 34. minuti, a Borja Mayoral je u 44. poravnao na 1:1. Vodstvo Romi je donio tinejdžer Riccardo Calafiori u 59. minuti, a konačnih 3:1 je postavio Edin Džeko.

Arsenal koji je već također ranije osigurao plasman u nokaut fazu takmičenja, je dočekao bečki Rapid i slavio je rezultatom 4:1 pogocima Alexandera Lacazettea, Pabla Marija, Eddieja Nketiaha i Emilea Smitha Rowea, dok je Koya Kitagawa pogodio za goste.

Londonski klub je ovim trijumfom praktično pomogao Moldeu da prođe u šesnaestinu finala. Norvežani su savladali Dundalk sa 3:1 i Arsenalovom pobjedom su osigurali drugo mjesto jer su se za tu poziciju borili upravo s Rapidom.

Rijeka je upisala prvi bod u Evropskoj ligi ove sezone kojeg je donijela sa gostovanja kod Real Sociedada rezultatom 2:2.

Darko Velkovski je doveo Rijeku u vodstvo u 38. minuti na asistenciju Luke Menala, a Bautista Orgilles Jon je u 69. minuti pogodio za 1:1.

Samo četiri minute kasnije Stjepan Lončar je silovitim udarcem nakon kornera ponovo doveo hrvatskog viceprvaka u vodstvo, a konačnih 2:2 je postavio Nacho Monreal u 79. minuti susreta.

Plasman u šesnaestinu finala nakon pet odigranih kola su osigurali Roma, Arsenal, Molde, Slavia Prag, Bayer Leverkusen, Benfica, Rangers, Granada, Leicester, Braga, Lille, Milan, Villarreal, Antwerp, Tottenham, Dinamo Zagreb, Hoffenheim i Crvena zvezda.

Rezultate ostalih utakmica koje su odigrane od 21:00 pogledajte u foto prilogu.