Arsenal i Sporting će sve rješavati na Emiratesu, Roma upisala uvjerljiv trijumf i jednom nogom zakoračila u četvrtfinale Evropske lige

Večeras su odigrane prve četiri utakmice u okviru osmine finala Evropske lige, a zabilježeni su i neki izuzetno zanimljivi rezultati.

Vjerovatno je najuzbudljivija utakmica bila ona između domaćeg Sportinga i Arsenala u Lisabonu, te iako je gostujući tim bio favorit, susret je završen rezultatom 2:2.

Sve je počelo dobro za Arsenal koji je poveo u 22. minutu. Tada je glavom pogodio Saliba. Ipak, svega 12 minuta kasnije Sporting stiže do poravnanja, a na identičan način pogodio je Inacio. U nastavku je u 55. minutu zabio Paulinho za preokret, da bi konačnih 2:2 postavio Xhaka uz pomoć protivničkog igrača u 62. minutu.

Nogometaši Rome na svom su stadionu ostvarili uvjerljivu pobjedu od 2:0 protiv španskog Real Sociedada i tako jednom nogom zakoračili u četvrtfinale Evropske lige.

El Shaarawy je već u 13. minutu pogodio za vodstvo Rome koja je u potpunosti večeras nadigrala Sociedad, dok je konačnih 2:0 u 87. minutu meča postavio Kumbulla.

Ekipa Bayer Leverkusena također je ostvarila pobjedu nad Ferencvarošom rezultatom 2:0, a Union Berlin i Royale Union odigrali su fantastičnu utakmicu koja je završena rezultatom 3:3.