Arsenal izdominirao na King Power stadionu i srušio Leicester, West Ham u Londonu napunio mrežu Nottinghama do vrha

Nogometaši Arsenala su uspjeli da u utakmici 25. kola engleskog Premiershipa savladaju Leicester City na gostujućem terenu rezultatom 1:0.

Arsenal je imao ulogu blagog favorita, ali je pokazao apsolutnu dominaciju na terenu tokom cijele utakmice i veliko je čudo kako je ista završena sa samo jednim pogotkom u golu domaćih.

U prvom poluvremenu ‘Topnicima’ je poništen pogodak Trossarda zbog prekršaja kojeg je napravio White nad protivničkim golmanom. Ipak, na samom otvaranju drugog dijela igre Martinelli je zabio za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Ovom pobjedom Arsenal ima pet bodova prednosti u odnosu na Manchester City, te su sada stavili dodatan pritisak na svog najvećeg rivala ove sezone.

Sjajan meč odigrali su West Ham i Nottingham Forest u Londonu, da bi ‘Čekićari’ na kraju slavili sa visokih 4:0. Svi pogotci viđeni su u drugom poluvremenu. Ings je zabijao u 70. i 72. minutu, Rice je u 78. povisio na 3:0, dok je konačnih 4:0 postavio Antonio u 85. minutu.

Izuzetno “tvrda” utakmicu odigrana je između Leeds Uniteda i Southamptona, a jedini pogodak, koji je ujedno i riješio pitanje pobjednika, viđen je tek u 77. minutu. Strijelac je bio Firpo za trijumf domaćih.

Everton je nakon dvije pobjede kod kuće doživio poraz na svom terenu. Aston Villa je slavila rezultatom 2:0. Pogađali su Watkins u 63., te Buendia u 81. minutu susreta.