Arsenal izdominirao u uvjerljivom trijumfu nad Fulhamom, Casemiro nesmotrenim potezom koštao United bodova na Old Traffordu

Nogometaši Arsenala su u utakmici 27. kola engleskog Premiershipa savladali domaću ekipu Fulhama, a konačan rezultat glasio je 3:0.

Izabranici Mikela Artete nadigrali su današnjeg rivala u doslovno svakom segmentu igre, te se može reći kako su oni praktički jedini tim koji je igrao.

U 21. minutu Gabriel je zabio glavom na asistenciju Trossarda za vodstvo ‘Topnika’. Samo pet minuta kasnije novi pogodak u mreži Fulhama. Martinelli također glavom pogađa za 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Odegaard u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Manchester United danas je u okviru 27. kola engleskog Premiershipa u istom terminu ugostio ekipu Southamptona na Old Traffordu, dok su ova dva tima rezultatom 0:0 podijelili bodove.

Momčad Erika ten Haga je skupo koštao Casemiro, obzirom da su uživali status ogromnog favorita. Naime, Brazilac je nakon krvničkog starta nad protivnikom u 34. minutu susreta dobio direktan crveni karton.

Svoj meč 27. kola u Londonu su odigrali West Ham i Aston Villa također, a oni su isto podijelili bodove rezultatom 1:1. Zabijali su Watkins u 17. minutu za Villu, te Benrahma s bijele tačke za domaće u 26. minutu.