Arsenal je jednostavno nezaustavljiv, Saka glavna zvijezda u trijumfu ‘Topnika’ nad Leedsom

Nogometaši Arsenala savladali su Leeds United sa minimalnih 1:0 u okviru 11. kola engleskog Premiershipa.

Današnji susret ova dva tima zasigurno je obilježio prekid nakon samo dva minuta igre zbog problema sa VAR opremom. Nakon duge pauze meč je nastavljen, a ni to nije omelo Arsenal da stigne do nova tri boda.

Bolja igra izabranika Mikela Artete od samog početka krunisana je pogotkom u 35. minutu. Odegaard je odlično odigrao za Bukaya Saku koji na maestralan način postiže jedini pogodak na utakmici.

U drugom poluvremenu Leeds je zaigrao dosta ofanzivnije, postigli su pogodak koji je poništen, dok je penal u 64. minutu Bamfordu sjajno odbranio Ramsdale.

Arsenal je sada lider Premiershipa sa 27 bodova na svom kontu, dok Leeds zastupa tek 15. mjesto sa svega devet osvojenih bodova.