Arsenal jedva izvukao bod na gostovanju kod Leedsa

Jedan od atraktivnijih susreta devetog kola engleske Premier lige između Leedsa i Arsenala završen je remijem (0:0).

Uvjeti za igru bili su iznimno teški zbog velike količine kiše koja je pala prije i na početku utakmice. Nakon izjednačenog prvog dijela ključni trenutak susreta dogodio se u 51. minuti kada je napadač Arsenala Nicolas Pepe dobio izravan crveni karton zbog udaranja protivnika.

Nakon toga, ‘Topnici‘ su se u potpunosti povukli i do kraja susreta branili se pokušavajući izvući barem bod, a najveću šansu da dođe u vodstvo Leeds je imao u 79. minuti kada je Rodrigo pogodio prečku.

U 84. minuti Arsenal je također mogao do pogotka, Saka je izašao sam ispred golmana Leedsa, ali nije poentirao, da bi odmah na drugoj strani Bamford pogodio stativu.

Do kraja susreta Leedsa je napadao, ali nije uspio zabiti pogodak, pa je susret završio najnepopularnijim rezultatom.