Arsenal nakon Evertona prosuo bodove i protiv Brentforda na Emiratesu, Leicester ‘razvalio’ Tottenham na domaćem terenu

Ovog vikenda na programu je 23. kolo engleskog Premiershipa, a Arsenal je ponovo razočarao svoje navijače te odigrao 1:1 sa Brentfordom.

Arsenal je imao dosta problema danas i izabranici Mikela Artete nikako nisu mogli pronaći put do mreže protivnika. Ipak, rezervista Trossard je u 66. minutu postigao važan pogodak za ‘Topnike’, što je ujedno bio i njegov prvijenac.

Međutim, domaći nisu dugo imali vodstvo, obzirom da je već u 74. minutu Ivan Toney postigao pogodak za poravnanje i konačnih 1:1 na Emiratesu.

Arsenal sada ima 51 bod, Manchester City 45, ali ‘Građani’ sutra dočekuju Aston Villu te su u dobroj poziciji da se u potpunosti priključe borbi za titulu prvaka.

Odličnu utakmicu odigrali su Leicester City i Tottenham, a popularne ‘Lisice’ na kraju su slavile sa visokim i potpuno neočekivanim rezultatom koji je glasio 4:1.

Strijelci su bili Mendy, Maddison, Iheanacho i Barnes. S druge strane, za ‘Spurse’ se u strijelce uspio upisati samo Rodrigo Bentancur u 14. minutu susreta.

U duelima Southamptona i Wolverhamptona, te Crystal Palacea i Brightona, rezultati su glasili 1:2, odnosno 1:1, dok je Fulham sa 2:0 pobijedio Nottingham Forest.