Arsenal nakon nevjerovatnog preokreta savladao Bournemouth na Emiratesu, Chelsea teškom mukom obradovao navijače

Nogometaši Arsenala su u utakmici 26. kola engleskog Premiershipa savladali ekipu Bournemoutha na domaćem terenu rezultatom 3:2.

Šok za Arsenal već u 10. sekundi. Billing je pogodio za 0:1 i popularne ‘Trešnjice’ igrale su kao u transu. Igrao se 57. minut kada je Sensei udvostručio prednost gostiju za veliki alarm na Emiratesu.

Ipak, nevjerovatni Arsenal je ponovo oduševio sve i vratio se preokretom. Prvo je Partey u 62. minutu smanjio na 1:2, da bi za poravnanje zabio White u 70. minutu, a onda je konačnih 3:2 postavio Nelson u sudačkoj nadoknadi.

Chelsea je danas na Stamford Bridgeu odigrao još jednu tešku utakmicu, no na kraju su uspjeli savladati Leeds sa minimalnih 1:0 i tako koliko toliko obradovati svoje navijače.

Gol odluke ovog susreta postigao je sjajni Wesley Fofana u 53. minutu, te nema sumnje da će ovaj trijumf ‘Plavcima’ itekako značiti u periodu koji dolazi.