Arsenal napravio novi izuzetan kiks u borbi za titulu, Tottenham prejak za Bournemouth u Londonu

Nogometaši Arsenala su u utakmici 20. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Fulhama i na kraju su ostali poraženi rezultatom 2:1.

Arsenal je odlično otvorio meč i već u petom minutu stigao do vodstva, a tada je Bukayo Saka jedan odbijanac pospremio u mrežu protivnika. Fulham se nakon toga budi i kreće izuzetno ofanzivno, što se isplatilo u 29. minutu kada Raul Jimenez zabija za poravnanje.

Nakon 15 minuta igre u nastavku domaćin šokantno stiže do preokreta. De Cordova-Reid se fantastično snašao u kaznenom prostoru i poslao loptu iza leđa Rayi za konačnih 2:1.

Arsenal je sada četvrti tim Premiershipa sa 40 osvojenih bodova, koliko ima i Manchester City s utakmicom manje, Aston Villa ima 42, kao i vodeći Liverpool koji je isto na utakmici manje.

Tottenham je ugostio Bournemouth i pobijedio ga sa uvjerljivih 3:1. U devetom minutu duela grešku rivala iskoristio je Sarr i pogodio za 1:0. Igrao se 72. minut kada Son povisuje na 2:0, da bi osam minuta kasnije Johnson zabio za 3:0. Scott u 85. minutu postavlja konačnih 3:1.

Tottenham će sa 39 bodova godinu završiti na petoj poziciji Premiershipa, ali ‘Spursi’ imaju svega tri boda manje od lidera Liverpoola. S druge strane, Bournemouth je 12. sa 25 bodova na svom kontu.