Arsenal nije uspio savladati Burnley, Liverpool siguran protiv Crystal Palacea, Leicester i Brighton remizirali

Ekipa Arsenala u okviru 23. kola Premiershipa nije uspjela savladati momčad Burnleya, a rezultat je glasio 0:0.

Izabranici Mikela Artete su bili očekivano bolji rival, no na kraju nisu uspjeli doći do bitne pobjede.

Prvu veću šansu za ‘Topnike’ imao je Martin Odegaard u 20. minutu susreta, a njegov pokušaj odbranio je Nick Pope. U finišu prvog dijela Bukayo Saka je šutirao s ruba šesnaesterca. Ambiciozni udarac mladog Engleza prohujao je pored lijeve stative.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0. U drugih 45 minuta vrijedi napomenuti šanse Lacazettea, Odegaarda i Smith Rowea. No, Arsenal nije uspio doći do željenog pogotka i susret je završio rezultatom 0:0.

Arsenal se našao na šestoj poziciji Premiershipa sa 36 bodova na svom kontu, dok je Burnley na posljednjem mjestu sa samo 12 bodova.

U drugoj utakmici 23. kola Premiershipa koja se igrala u ovom terminu, Liverpool je savladao Crystal Palace rezultatom 3:1.

Igrao se tek osmi minut susreta kada je Virgil van Dijk pogodio mrežu Crystal Palacea i doveo ‘Redse’ u vodstvo. Već u 32. minutu Alex Oxlade-Chamberlain duplira prednost kluba sa Anfielda na asistenciju Robertsona.

U drugom poluvremenu Odsonne Edouard je smanjio prednost Liverpoola pogotkom u 55. minutu. ‘Tačku na i’ stavio je Fabinho, kada je iz jedanaesterca bio precizan za konačan rezultat od 3:1.

Liverpool se nalazi na drugoj poziciji Premiershipa sa 48 bodova, a Crystal Palace zastupa 13. mjesto sa 24 osvojena boda.

Treću utakmicu 23. kola Premiershipa odigrali su Leicester i Brighton, a susret je završen podjelom bodova. Rezultat je na kraju glasio 1:1.

U prvih 45 minuta nismo mogli vidjeti baš atraktivnu igru i prvi pogodak pao je početkom drugog poluvremena. Tada se Patson Daka našao na pravom mjestu i pogodio za vodstvo ‘Lisica’.

Izjednačenje je stiglo tek u 82. minutu kada je Danny Welbeck pogodio mrežu Leicestera za konačnih 1:1.

Do kraja susreta Brighton je prijetio preko Trossarda i Burna, no susret je završen podjelom bodova.

Leicester se nalazi na 10. poziciji sa 26 bodova, a Brighton je deveti sa ukupno 30 osvojenih bodova.