Arsenal opravdao ulogu favorita i pobijedio Luton, ‘Topnici’ privremeno preuzeli lidersku poziciju Premiershipa

Nogometaši Arsenala su večeras u utakmici 31. kola engleskog Premiershipa na svom Emiratesu dočekali Luton, te na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

‘Topnici’ su od samog početka izvršili pritisak na posljednju liniju gostujućeg tima, da bi do prednosti došli u 24. minutu. Havertz je asistirao za Odegaarda, a Norvežanin pogađa za vodstvo domaćina.

Bili su izabranici Mikela Artete konstantno bolji rival, pa su u smiraju prvog poluvremena postigli još jedan pogodak. Ovog puta je Hashioka nespretno reagovao i zatresao vlastitu mrežu za konačnih 2:0.

Arsenal je sada lider Premiershipa, barem privremeno, te na svom kontu imaju 68 osvojenih bodova. Drugi je Liverpool sa 67 bodova i utakmicom manje.

Inače, svoj meč 31. kola ove noći su odigrali Brentford i Brighton također, a bodove su podijelili i susret je odigran bez ijednog postignutog pogotka.