Arsenal osvojio rekordni 14. FA kup na pogon briljantnog Aubameyanga

Arsenal je novi pobjednik FA kupa, nakon što je u subotu u finalu igranom na Wembleyu nadigrao gradskog rivala Chelsea sa 2:1. ‘Topnici’ su se ovim trijumfom plasirali u Europa ligu.

Chelsea je poveo u petoj minuti pogotkom Pulisica, koji je iskoristio majstorsku asistenciju Girouda. Do kraja prvog dijela Arsenal je poravnao pogotkom Aubameyanga iz penala.

Početkom drugog dijela ozlijedio se večeras najbolji igrač Chelsea Pulisic, da bi usred dominacije ‘Bluesa‘ Arsenal došao do preokreta. Igrala se 67. minuta kada je sijevnula brza kontra ‘Topnika‘, Aubameyang je majstorski prošao Rudigera i hladnokrvno prebacio loptu preko golmana Cabalera.

Nakon toga je Chelsea ostao s igračem manje kada je u 73. minuti isključen Kovačić. Zbog dva diskutabilna starta dva je puta “požutio”, a u konačnici napustio teren prije kraja utakmice.

Topnicima‘ je to rekordni 14. naslov FA kupa, u kojem su igrali također rekordnih 21 finale, dok je Chelsea ostao na 8 trofeja, uz šest poraza u finalima.

Dodajmo još kako je ovo Arsenalovom menadžeru Mikelu Artetu prvi trofej u trenerskoj karijeri.