Arsenal pobijedio Wolverhampton, vratio se na čelo Premhiershipa i prebacio pritisak na Liverpool i City

200424Arsenal

Nogometaši Arsenala su u utakmici 34. kola engleskog Premiershipa na gostovanju savladali ekipu Wolverhamptona sa uvjerljivih 2:0.

Prvi je među ‘Topnicima’ zaprijetio Rice, ali je njegov udarac otišao pored gola Wolvesa. Na drugoj strani je pokušaj Gomesa zaustavio Raya uz pomoć stative.

Taman kad se mislilo da dva tima na odmor idu bez pogodaka, gosti pred kraj prvog poluvremena, odnosno u 45. minutu, zahvaljujući sjajnom pogotku Trossarda dolaze do 0:1.

Nastavak je ponudio dosta borbe na obje strane. Pokušavali su i domaći da dugim loptama dođu do gola Arsenala i poravnanja, no sve je bilo završeno u sudačkoj nadoknadi. Odegaard je tada postavio konačnih 0:2.

Arsenal će tako, barem za kratko, ponovo biti lider Premiershipa sa 74 osvojena boda, ali imaju meč više od Manchester Cityja i Liverpoola. Od ‘Građana’ imaju samo bod više, a od ‘Redsa’ čak tri boda više. S druge strane, Wolvesi su na zlatnoj sredini tabele.