Arsenal predvođen sjajnim Martinellijem ‘uništio’ Leeds

Arsenal je u okviru 18. kola Premiershipa savladao momčad Leedsa rezultatom 4:1, a u dresu ‘Topnika’ briljirao je Gabriel Martinelli.

Utakmica je bila uzbudljiva od samog starta, a konkretniji su bili izabranici Mikela Artete. U 16. minutu susreta Gabriel Martinelli je bio na pravom mjestu, Brazilac je odbijenu loptu pospremio u mrežu domaćih za vodstvo Arsenala.

Nakon samo 12 minuta nezasitni Martinelli postiže svoj drugi pogodak na utakmici, a u asistente se upisao Granit Xhaka.

Igrao se 42. minut susreta kada je Bukayo Saka šutirao, lopta je pogodila nekog u zadnjoj liniji i promijenila smjer, tako da golman domaćih Meslier nije imao šanse. Sudac Andre Marriner je nakon konsultacije s VAR sobom priznao pogodak.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 3:0.

Nije bilo većih uzbuđenja sve do 75. minuta kada je sudac Marriner svirao penal za Leeds, a Raphinha je bio siguran sa bijele tačke.

Emile Smith Rowe u 84. minutu stavlja “tačku na i” i postavlja konačan rezultat od velikih 4:1.

Arsenal se nakon treće uzastopne pobjede našao na četvrtoj poziciji Premiershipa sa 32 boda, dok se momčad Leedsa približila zoni ispadanja sa 16 osvojenih bodova.