Arsenal prosuo bodove na St. Maryju, Leicester konačno proradio, Fulham nosi puni plijen sa Elland Roada

Nogometaši Arsenala remizirali su u 13. kolu Premiershipa protiv momčadi Southamtpona rezultatom 1:1.

‘Topnici’ su na taj način prosuli bodove i dali Manchester Cityju priliku da se približi na samo dva boda zaostatka.

Xhaka je doveo Arsenal u vodstvo u 11. minuti, da bi konačan rezultat na oduševljenje navijača na St. Mary stadionu postavio Armstrong u 65. minuti.

Arsenal je lider Premiershipa sa 28 bodova, dok je Southampton na 15. poziciji sa 12 bodova.

Leicester City konačno je proradio i to protiv izuzetno tvrde momčadi Wolvesa pobjedom od 4:0.

Strijelci su bili Tielemans u 8., Barnes u 19., Maddison u 66. i Vardy u 80. minuti.

‘Lisice’ su zahvaljujući ovom trijumfu izašle iz opasne zone i trenutno su 16 momčad sa 11 bodova. Wolvesi su na zabrinjavajućem 19. sa samo devet bodova iz 12 susreta.

Pobjedu je na gostovanju upisao i Fulham, a novalija u društvu najboljih je slavio puni plijen protiv Leeds Uniteda 3:2.

Mitrović je ponovo pogodio u 26. minuti, a po jedan gol dodali su Reid u 74. minuti i Willian u 84.

Leeds je poveo preko Rodriga u 20. minuti, a potom i postigao pogodak utjehe preko Summervillea u 90.+1 minuti.

Fulham se nalazi na odličnoj sedmoj poziciji sa 18 bodova, a Leeds je u zoni ispadanja sa devet bodova.

Vrijedi napomenuti još i visoku pobjedu Aston Ville od 4:0 na domaćem terenu protiv Brentforda.