Arsenal protiv Newcastlea osvježio pobjednički niz, Southampton bez promila šanse na Anfiledu

Nogometaši Arsenala uspješno su prebrodili težak poraz u prethodnom kolu kada je bolja bila momčad Liverpoola 4:0.

‘Topnici’ su danas na domaćem terenu u okviru 13. kola Premiershipa savladali Newcastle United rezultatom 2:0.

Nakon nešto mirnijeg prvog dijela, Arsenal u nastavku preko Sake u 56. minuti dolazi do vodstva koje je duplirano samo desetak minuta kasnije.

Nakon sjajnog proigravanja Tomiyasua, loptu u mrežu ‘Svraka’ šalje Martinelli.

Arsenal se zahvaljujući ova tri boda ponovo primakao vrhu sa 23 boda na petoj poziciji.

Newcaslteu predstoji grčetvita borba za opstanak budući da su na začelju tabele Premiershipa sa šest bodova.

Liverpool je na Anfieldu rutinski i bez mnogo napora savladao Southampton rezultatom 4:0.

Sjajnu utakmicu odigrao je Diogo Jota sa dva postignuta pogotka (2′, 32′), dok su po jedan dodali Thiago Alcantara u 37. i Van Dijk u 52. minuti.

‘Redsi’ nakon ovog dvoboja zauzimaju drugu poziciju sa 28 bodova i utakmicom više u odnosu na Manchester City koji je treći.

Southampton drži 14. poziciju sa isto toliko bodova iz 13 odigranih kola ove sezone.