Arsenal rutinski protiv Southamptona, Liverpool minimalno savladao Villu, sretna pobjeda Chelseaja nad Leedsom

Nogometaši Arsenala upisali su rutinsku pobjedu protiv Southamtpona u sklopu 16. kola Premiershipa rezultatom 3:0.

‘Topnici’ na Emiratesu nisu dozvolili apsolutno nikakvu šansu rivalu, a već u prvom dijelu je riješeno pitanje pobjednika.

Pogađali su Lacazette u 21. i Odegaard u 27. minutu, da bi konačan rezultat postavio Gabriel u 62. minutu susreta.

Arsenal nakon ovog kola ima 26 osvojenih bodova i zauzima petu poziciju tabele Premiershipa.

Southamtpon tone sve dublje i trenutno je na 16. sa isto toliko bodova u dosadašnjem dijelu sezone.

Liverpool je zadržao korak za Manchester Cityjem minimalnom pobjedom na Aston Villom rezultatom 1:0.

Pogodak odluke postigao je Mohamed Salah sa bijele tačke u 67. minuti za veliko slavlje na Anfieldu.

Aston Villa se nakon ovog poraza nalazi na 12. poziciji sa 19 bodova iz 16 odigranih susreta.

Chelsea je ostvario sretnu pobjedu nad Leeds Unitedom na Stamford Bridgeu 3:2.

Raphinha je sa bijele tačke donio gostima vodstvo, koje je trajalo sve do 42. minuta i trenutka kada Mount psotiže izjednačujući pogodak.

U 58. minuti Chelsea pravi preokret, a strijelac je iz penala bio Jorginho. Ipak, tu nije bio kraj drami.

Izjednačenje Leedsu donosi Gelhardt u 83. minutu, da bi Jorginho iz trećeg penala na utakmici u sudijskoj nadoknadi donio svom timu nova tri boda.

‘Plavci’ nakon ovog trijumfa zauzimaju treću poziciju sa tri boda manje od lidera Cityja.

Leeds je, s druge strane, tek na 15. mjestu sa 16 bodova.