Arsenal savladao Southampton i konačno stigao do bodova nakon povratka Premiershipa

Nogometaši Arsenala konačno su upisali pobjedu u 31. engleskog Premeirshipa protiv ekipe Southamptona rezultatom 2:0.

Ovo je za Arsenal prvi trijumf od 7. marta ove godine. Nakon pobjede Tobdžija protiv West Hama prvenstvo je prekinuto zbog panedmije koronavirusa, a nakon što se takmičenje nastavilo Arsenal je upisao poraze od Manchester Cityja (3:0) i Brightona (2:1).

Prvi pogodak na susretu postigao je Edward Nketiah u 20. minuti nakon velike pogreške golmana domaćih Alexa McCarthyja.

Nogometaši Southamptona potom su napravili novu pogrešku u 85. minuti susreta. Novo loše dodavanje odlično je ispratio Aubameyang, a Stephens ga je faulirao i dobio je crveni karton. Nakon slobodnog udarca lopta se od golmana domaćih odbila do Josepha Wilocka, a on je poslao loptu u mrežu.

Arsenal je nakon ovog kola na devetoj poziciji sa 43 boda, dok je Southampton na 14. sa 37.

U drugom susretu koji je počeo u 19:00 sati nogometaši Burnleya slavili su protiv Watforda rezultatom 1:0.