Arsenal se može pozdraviti s titulom: Brighton u Londonu očitao nogometnu lekciju skroz izgubljenim ‘Topnicima’

Arsenal neće postati novi prvak Engleske, a u to zasigurno mogu sumnjati još samo najveći optimisti među navijačima kluba iz crvenog dijela Londona.

U okviru 36. kola engleskog Premiershipa Arsenal je ugostio ekipu Brightona i napravio novi veliki kiks. Gosti su slavili sa čak 0:3 i tako ugasili snove ‘Topnika’ o tituli.

Na današnjem meču u prvom poluvremenu nismo imali priliku vidjeti niti jedan pogodak, za razliku od onog drugog dijela igre. Prijetila su povremeno oba tima, no mreže su mirovale.

Ipak, već nakon šest minuta igre u nastavku Julio Enciso se sjajno snašao u protivničkom kaznenom prostoru i glavom pogodio za 0:1. Pitanje pobjednika riješio je Deniz Undav pogotkom u 86. minutu susreta, nakon velike greške Trossarda.

Igrao se peti minut sudačke nadoknade kada je Estupinan uspio svoje ime upisati među strijelce i na taj način skroz dotući domaćina za konačnih 0:3.

Sada je Arsenal drugoplasirana momčad Premiershipa sa 81 bodom, imaju četiri boda manje od Manchester Cityja i utakmicu više, pa im je da osvoje titulu potrebno zaista svjetsko čudo. Brighton je trijumfom skočio na šestu poziciju sa 58 bodova na svom kontu.