Arsenal se pošteno i neočekivano namučio u Liverpoolu, ali ipak uspio srušiti čvrst otpor Evertona

Nogometaši Arsenala su u utakmici petog kola engleskog Premiershipa gostovali kod Evertona, te na kraju slavili sa minimalnih 1:0.

Mnogi vjerovatno nisu očekivali da će se popularni ‘Topnici’ ovoliko namučiti u Liverpoolu. Međutim, ono što je njima najbitnije su osvojena nova tri boda.

Krenuli su izabranici Mikela Arteta u napad od samog starta susreta, dok je u 20. minutu Martinelli zatresao mrežu gola ‘Karamela’. No, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Igralo se na obje strane u nastavku, ali je Arsenal bio dominantniji rival. Prvi i jedini pogodak tako smo mogli vidjeti tek u 69. minutu meča. Saka je asistirao za Trossarda, a Belgijanac pogađa za konačnih 1:0.

Ovim trijumfom Arsenal se nalazi na četvrtoj poziciji Premiershipa sa 13 osvojenih bodova, koliko ima i trećeplasirani Liverpool, te drugoplasirani Tottenham. S druge strane, Everton je 18. sa skromnim jednim bodom.