Arsenal se revanširao West Hamu i to na kakav način! Navijači ‘Čekićara’ od sramote na poluvremenu napustili stadion

Nogometaši Arsenala su u utakmici 24. kola engleskog Premiershipa gostovali ekipi West Hama, te na kraju slavili pobjedu rezultatom 6:0.

Dakle, bila je ovo zaista i više nego uvjerljiva pobjeda ekipe Mikela Artete, a koliko je West Ham danas ponižen, govori i činjenica da je veliki broj navijača domaćeg tima već na poluvremenu počeo da napušta stadion.

Arsenal se danas ujedno na savršen način i revanširao gradskom rivalu. Podsjećanja radi, ‘Topnici’ su u prvom ovosezonskom okršaju poraženi na svom Emiratesu rezultatom 2:0.

Kada je u pitanju sam meč, prvi pogodak vidjeli smo u 32. minutu kada je na asistenciju Ricea zabio Saliba. Nakon manje od 10 minuta je Saka sa penala povisio na 0:2, da bi u 44., odnosno 47. minutu, Gabriel i Trossard zabijali za 0:4 i konačan rezultat prvo poluvremena.

U nastavku je ubrzo stigao novi šok za Moyesov tim. Odegaard asistira za Saku, a ovaj se po drugi put upisuje u strijelce. Konačnih 0:6 postavio je Declan Rice golčinom u 66. minutu.

Arsenal se trenutno nalazi na trećoj poziciji sa 52 boda, koliko ima i drugoplasirani Manchester City, ali sa utakmicom manje. Liverpool im kao lider bježi svega dva boda. S druge strane, West Ham je osmi sa 36 bodova na svom kontu.