Arsenal siguran protiv Fulhama na otvorenju Premiershipa

Momčad Arsenala pobjedom protiv Fulhama otvorila je novu sezonu u engleskom Premiershipu, a ‘Topnici’ su u gostima upisali pobjedu rezultatom 3:0.

Gosti su fantastično otvorili utakmicu i već u osmoj minuti Lacazette pogađa za 1:0 te tako donosi prednost svom timu. Do kraja prvog poluvremena Arsenal je imao nekoliko prilika, no Fulham se dobro brani i na pauzu se otišlo s rezultatom 1:0.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 49. minuti. Willian, veliko pojačanje Arsenala centrirao je iz kornera, a na pravom mjestu bio je defanzivac Gabriel, igrač koji je za 30 miliona eura stigao iz Lillea i glavom pogađa za 2:0.

Willian je drugu asistenciju u dresu Arsenala upisao u 57. minuti kada je uposlio Aubameyanga, a napadač Topnika još ljepše pogađa i stavlja tačku na ovaj, ujedno prvi susret Premiershipa ove sezone.