Arsenal sigurnim trijumfom protiv Brightona preuzeo vrh Premier lige, Aston Villa nastavila pobjednički niz

Nogometaši Arsenala su u susretu 17. kola engleske Premier lige pobijedili Brighton sa 2:0 i tako preuzeli lidersku poziciju.

Strijelac vodećeg pogotka bio je Gabriel Jesus koji je suparničku mrežu zatresao u 53. minuti, da bi Havertz u 87. minuti postavio konačan rezultat.

Aston Villa je u gostima pobijedila Brentford, bilo je 2:1 i to nakon preokreta. Poveli su domaćini preko Lewisa-Pottera nakon čega je Mee zaradio izravan crveni karton u 71. minuti.

To su savršeno iskoristili gosti iz Birminghama koji su postigli dva pogotka u razmaku od osam minuta i tako došli do važne pobjede, a strijelci su bili Moreno i Watkins.

Dodajmo još da su i gosti također ostali s igračem manje s obzirom na to da je u sedmoj minuti sudačke nadoknade “pocrvenio” Kamara.

Villi je ovo bila treća pobjeda zaredom i to nakon što su u prethodna dva dvoboja nadigrali Manchester City i Arsenal.

U trećom susretu u ovom treminu West Ham je pobijedio Wolverhampton s uvjerljivih 3:0, a dva pogotka je postigao Kudus dok je jedan dodao Bowen.