Arsenal šokirao Manchester City u dubokoj sudijskoj nadoknadi i osvojio Community Shield

Nogometaši Arsenala osvojili su Community Shield nakon što su danas na Wembley stadionu savladali momčad Manchester Cityja nakon boljeg izvođenja penala. U regularnom dijelu susreta bilo je 1:1.

U 77. minuti City dolazi u vodstvo. Bila je to odlična kontra Cityja kada se lopta na kraju odbila do Palmera na desno krilo. Mladi Englez se namjestio i odlično lijevom nogom neobranjivo pogodio dalji ugao Arsenalovog gola.

Nakon primljenog gola, ‘Topnici’ su pokušali nametnuti ritam kako bi do kraja utakmice kako bi došli do izjednačenja, a u tome su uspjeli tek u 11. minuti sudijske nadoknade. Trossard je očajnički pucao nakon kratko izvedenog kornera, lopta se odbila od Akanjija i prevarila golmana Ortegu te ušla u mrežu.

Nakon isteka regularnog dijela, ostalo je 1:1, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca u kojem je očigledno presudila psihološka prednost momčadi Mikela Artete.

U penalima je bilo je 4:1 za Arsenal čiji su igrači pogodili sva četiri udarca s bijele tačke (Odegaard, Trossard, Saka i Vieira), dok je samo Silva bio precizan kod Cityja. Penale nisu iskoristili De Bruyne i Rodri.

Ovim trijumfom, Arsenal je osvojio 17. Community Shield te se primakao rekorderu Manchester Unitedu koji u svojim riznicama ima 21 trofej.