Arsenal sve ozbiljnije prilazi gornjem dijelu tabele, u fantastičnoj utakmici savladan Leeds

Momčad Arsenala u fantastičnom meču na stadionu Emirates u Londonu pobijedila je Leeds rezultatom 4:2.

Već u 13. minuti golom Aubameyanga ‘Topnici’ dolaze u vodstvo od 1:0, da bi Gabonac s bijele tačke u 41. minuti postigao drugi gol za svoj tim i donio im veliko vodstvo.

Pred kraj prvog dijela tačnije u 45. minuti, Bellerin koristi sjajnu asistenciju Ceballosa i pogađa za ogromnih 3:0.

Već u drugoj minuti nastavka sjajni napadač je postigao četvrti gol za svoj tim, čime je kompletirao hat-trick.

Utisak s današnje utakmice igrači Arsenala su pokvarili od 58. do 69. minute kada su primili dva gola i tako vratili goste u igru.

Ipak, Leeds nije imao snage za potpuni povratak u meč, tako da je Arsenal upisao važna tri boda.

Londonski velikan sada ima 34 osvojena boda, šest manje od Liverpoola koji je na četvrtom mjestu.

Leeds je na 11. poziciji sa 32 osovjena boda ove sezone.