Arsenal teškom mukom i sa crvenim kartonom do tri boda protiv neugodnog Crystal Palacea na Selhurst Parku

Nogometaši Arsenala su u 2. kolu engleskog Premiershipa imali neugodno gostovanje kod Crystal Palacea, ali su na kraju ipak slavili sa minimalnih 1:0 i igračem manje.

Izabranici Mikela Artete prijetili su domaćinu preko Martinellija i Nketiaha, dok je Martin Odegaard skoro pred kraj prvog poluvremena stavio na muke Johnstonea, koji odlično brani pokušaj Norvežanina.

Međutim, upravo je Johnstone bio krivac zašto je Arsenal stigao do jedinog pogotka i na kraju pobjede. Golman Palacea napravio je penal u 54. minutu, a sa bijele tačke bio je siguran Odegaard za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Tu uzbuđenjima nije bio kraj, obzirom da gostujući tim u 67. minutu ostaje sa igračem manje. Tomiyasu je tada bio neoprezan, te mu je sudac pokazao drugi žuti karton.

Iako su ostali bez defanzivca, Arsenal je do kraja utakmice uspio sačuvati minimalnu prednost i stići do druge pobjede u isto toliko odigranih utakmica. Momčad sa Emiratesa sada je jedina, uz Brighton i Manchester City, koja nakon dva kola ima maksimalan učinak.