Arsenal teškom mukom i u zadnjem napadu došao do pobjede u fantastičnoj utakmici protiv Lutona

Nogometaši Arsenala iznenađujuće su teškom mukom došli do pobjede u 15. kolu Premiershipa protiv Luton Towna rezultatom 4:3.

Reviju pogodaka u fantastičnoj utakmici otvorio je Martinellu golom u 20. minuti na asistenciju Sake.

No, na ovoj utakmici i generalno na svom terenu domaćini su vratili stvari na početak samo pet minuta kasnije kada mrežu indisponiranog Raye pogađa Osho.

Do odlaska na odmor, Arsenal je još jednom promijenio rezultat, a u ovom slučaju asistenciju Whitea je u pogodak pretvorio Jesus.

Na samom otvorenju drugog dijela, Luton se nije predavao, a rezultat hrabre igre došao je u momentu kada su za samo nekoliko minuta preko Adebayoa i Barkleyja izjednačili, odnosno preokrenuli rezultat.

U 60. minuti, novo izjednačenje na utakmici je donio Havertz, a veliki trijumf i bitna tri boda ‘Topnicima’ je donio Rice u dubokoj nadoknadi meča.

Arsenal je sa nova tri boda sada na 36 bodova i lider je Premiershipa. Pet manje ima Manchester City uz utakmicu manje, dok je Luton sa devet bodova tik ispred opasne zone.