Arsenal u potpunosti nadigrao Aston Villu i produžio niz bez poraza na šest utakmica

Nogometaši Arsenala nadigrali su Aston Villu na domaćem terenu s 3:1 prvoj utakmici 9. engleskog Premiershipa te se primaknuli pozicijama koje garantiraju igranje u Europi sljedeće sezone.

Topnici‘ su odigrali sjajno prvo poluvrijeme u kojem su potpuno dominirali, a do prednosti su stigli u 23. minuti kada je Thomas Partey iz blizine zabio za 1:0.

U samoj završnici prvog dijela dosuđen je kazneni udarac za Arsenal nakon kojeg je Emiliano Martinez zaustavio pokušaj Pierrea-Emericka Aubameyanga, ali je Gabonac natrčao na odbijenu loptu i udvostručio je vodstvo ekipe iz Londona.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 56. minuti kada je Emile Smith Rowe povisio na 3:0. konačnih 3.1 Utješni gol za goste zabio je Jacob Ramsey osam minuta prije kraja.

Arsenal je večerašnjom pobjedom nastavio niz ligaških utakmica bez poraza te mu on sad iznosi šest (četiri pobjede i dva remija).