Arsenal uspješan na startu Europa lige, United i Roma porazom započeli evropsku avanturu

Nogometaši Arsenala slavili su u Zurichu protiv istoimene momčadi rezultatom 2:1 u okviru prvog kola Europa lige.

‘Topnici’ su relativno rutinski riješili prvi dvoboj u evropskom izletu, a strijelci su bili Marquinhos u 16. minuti i Nketiah u 62. Vrijedi napomenuti da su pomenuti nogometaši zabilježili i po jednu asistenciju.

Za razliku od velikih rivala, Manchester United je poražen od Real Sociedada na startu takmičenja rezultatom 1:0 i to na Old Traffordu.

Pogodak odluke je sa bijele tačke u 59. minuti postigao Brais Mendez, 25-godišnji veznjak španskog tima.

I Roma neće po dobrom pamtiti debitantsku utakmicu u Europa ligi s obzirom da je poražena rezultatom 2:1 protiv Ludogoretsa.

Cauly je doveo svoj tim u vodstvo u 72. minuti, da bi u 86. izjednačenje Romi donio Shomurodov. No, veliko iznenađenje režira Nonato samo dvije minute kasnije.

Od predstavnika sa prostora bivše zemlje, vrijedi pomenuti i poraz Crvene zvezde u Beogradu od Monaca rezultatom 1:0. Jedini pogodak na čelu postigao je Embolo sa bijele tačke u 74. minuti.