Arsenal uvjerljiv protiv Dundalka, potop Rijeke u Alkmaaru, kiks Rome na Olimpicu

U terminu od 21 sat odigrano je 12 susreta drugog kola Europa lige u grupama od A, B, C, D, E i F.

Arsenal je na svom terenu bio uvjerljiv protiv Dundalka. ‘Topnici‘ su poveli pogotkom Nketiaha u 42., a samo dvije minute kasnije Willock je pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavio je Pepe u prvoj minuti drugog dijela.

Rijeka je pretrpjela težak poraz na gostovanju kod AZ Alkmaara rezultatom 4:1. U prvom dijelu zabio je Koopmeiners iz kaznenog udarca, a nakon njega Gudmunsson. U drugom poluvremenu mrežu hrvatskog prvoligaša zatresao je Karlsson i još jednom Gudmunsson. U 72. minuti Kulenović je postavio konačnih 4:1.

Standard Lige doživio je poraz na gostovanju kod Benfice rezultatom 3:0. Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, u drugom je dva puta poentirao Pizzi, od čega jednom iz penala, te Waldschmidt s 11 metara.

Cluj i Young Boys su odigrali neriješeno rezultatom 1:1. Rondon je doveo rumunjski klub u vodstvo pogotkom u 62. minuti. Gosti su izjednačili preko Fassnachta u 69. minuti i rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

Roma je kiksala na svom terenu protiv CSKA Sofije odigravši 0:0.