Asistencija za udžbenike i fenomenalna završnica: Magija koju su izveli Enzo i Havertz rijetko se viđa

Nogometaši Chelseaja danas su u utakmici 27. kola engleskog Premiershipa gostovali na King Power stadionu kod Leicestera i na kraju slavili sa uvjerljivih 3:1.

Chelsea je odlično otvorio utakmicu i do prednosti stigao već u 11. minutu zahvaljujući sjajnom pogotku Chilwella, a nakon toga se probudio i domaćin, te poslije došao do poravnanja preko Dake.

Međutim, čini se da je prijelomni trenutak bila sudačka nadoknada prvog poluvremena, odnosno 46. minut susreta kada su u glavnim ulogama bile dvije zvijezde ‘Plavaca’.

Enzo Fernandez je na perfektan način uposlio Kaija Havertza koji na svega nekoliko metara od protivničkog gola nevjerovatno lobuje Warda za 2:1 i novo vodstvo gostujućeg tima.

Bivši prvak Evrope do konačnih 3:1 stigao je u 78. minutu, a tada se među strijelce upisao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić kojem je asistirao Mudryk.