Aston Villa i Manchester United podijelili bodove, Philippe Coutinho briljirao u svom debiju

Momčad Aston Ville je u okviru 22. kola Premiershipa remizirala sa ekipom Manchester Uniteda (2:2), a gol i asistenciju upisao je debitant Coutinho.

‘Crveni đavoli’ su već u sedmom minutu došli do vodstva preko Brune Fernandesa. Portugalac je šutirao s ruba šesnaesterca i savladao golmana domaćih.

Do kraja prvog poluvremena bilo je prilika na obe strane, no do promjene rezultata nije došlo, a glasio je 1:0.

Igrao se 67. minut kada se Fernandes našao jedan na jedan sa Martinezom i matirao ga za svoj drugi gol na utakmici.

Minut kasnije u igru je ušao Philippe Coutinho, a Brazilac je tako upisao svoj debi u dresu Aston Ville.

U 77. minutu Jacob Ramsey nakon odlične akcije domaćih pogađa mrežu Uniteda i smanjuje na 2:1. Poslije svega pet minuta igre Coutinho postiže vrlo važan pogodak za svoj tim i donosi poravnanje rezultata. Konačan rezultat glasio je 2:2.

Aston Villa se nalazi na 13. poziciji Premiershipa sa 23 boda na svom kontu, dok je Manchester United sedmi sa 32 osvojena boda.