Aston Villa nakon proekreta savladala AZ Alkmaar i ostavila Zrinjskom samo teoretsku šansu za nokaut fazom

Nogometaši Aston Ville su večeras u Birminghamu preokretom s 2:1 savladali AZ Alkmaar u utakmici 4. kola Konferencijske lige, a tako je prvak BiH Zrinjski izgubio gotovo sve šanse da se domogne nokaut faze.

Vodio je AZ večeras golom Vangelisa Pavlidisa iz 52. minute, ali engleski tim pokazuje snagu i pravi preokret pogocima Diega Carlosa u 61. i Ollieja Watkinsa u 81. minuti susreta.

Tako se Aston Villa bodovno poravnala s Legijom pošto oba tima imaju po 9 bodova i jasno je da će ova dva tima u nokaut fazu iz E grupe.

Zrinjski je treći s tri boda, a isto toliko ima i AZ, kojem će Plemići gostovati 30. novembra.

Prvaku Bosne i Hercegovine sada je za prolazak u nokaut fazu potrebno da pobijedi AZ u gostima, a nakon toga i Aston Villu u Mostaru s više od jednog gola razlike. Uz to, potrebno je i da engleski tim bude poražen od Legije na domaćem terenu.

Čukarički je poražen od Fiorentine 1:0, dok je istim rezultatom poražen i Dinamo kod Viktorije Plzen.