Aston Villa se totalno pogubila na Etihadu, Phil Foden hat-trickom još jednom pokazao kakav je velemajstor nogometa!

Nogometaši Manchester Cityja večeras su pred svojim navijačima u 31. kolu engleskog Premiershipa nadigrali Aston Villu sa visokih 4:1.

Domaći tim do prednosti je došao već u 11. minutu kada je odličnu asistenciju Dokua iskoristio Rodri i pogodio za 1:0. No, slavlje navijača Cityja nije dugo trajalo, obzirom da je samo devet minuta kasnije Duran vratio stvari na početak.

‘Građani’ su definitivno bili dominantniji protivnik, što se i očekivalo. Napadali su izabranici Pepa Guardiole konstantno, a sve se isplatilo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Fantastični Phil Foden je iz slobodnjaka matirao golmana gostiju i donio ekipi novu prednost.

Pokušao je nešto tim iz Birminghama na početku drugog dijela igre, no šanse nisu iskoristili, pa je stigla kazna. Zaista nevjerovatni Foden je golovima u 62., odnosno 69. minutu kompletirao hat-trick, te još jednom potvrdio nestvarnu formu i postavio konačnih 4:1.

Svakako da vrijedi spomenuti i činjenicu da su večerašnji meč sa klupe odgledali Kevin De Bruyne i Erling Haaland, dok Ederson i Walker nisu nastupili zbog povrede. Ipak, City je i bez njih lagano trijumfovao i zapravo pokazao svu svoju moć.

Manchester City je još uvijek trećeplasirana momčad Premiershipa sa 67 bodova, koliko ima i drugoplasirani Liverpool, ali uz utakmicu manje. Prvi je Arsenal sa 68 bodova. S druge strane, Aston Villa je četvrta sa 59 bodova i borit će se da sačuva mjesto koje vodi u Ligu prvaka.