Atalanta pregazila Bresciu, hat-trick fenomenalnog Marija Pašalića

U utakmici 33. kola Serie A nogometaši Atalante pobijedili su momčad Brescie s visokih 6:2, a čak tri pogotka za domaćine zabio je hrvatski veznjak Mario Pašalić.

Pašalić je prvi pogodak zabio već u drugoj minuti susreta nakon asistencije Malinovskog. Poravnao je na 1:1 u osmoj minuti Torregrossa, no do kraja prvog dijela Atalanta rješava pitanje pobjednika golovima De Roona (25), Malinovskog (28) i Zapate (32).

Svoj drugi gol na utakmici Pašalić je zabio u 56. minuti, ponovno na asistenciju Malinovskog, a onda je samo dvije minute kasnije zabio i treći. Hrvatski reprezentativac ove je sezone ukupno zabio devet golova, a ovo mu je prvi hat-trick u profesionalnoj karijeri.

Brescia je do kraja utakmice uspjela ublažiti poraz, a strijelac je bio Spalek u 82. minuti igre.

Atalanta je ovom pobjedom skočila na drugo mjesto sa 70 bodova, šest manje od prvoplasiranog Juventusa, koji ima susret manje, a dva više od Intera i Lazija, koji također imaju susret manje.