Atalanta razbila Bolognu i stigla nadomak Lige prvaka!

U posljednjim susretima 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva uvjerljive pobjede ostvarili su Sassuolo i Atalanta.

Nogometaši Sassuola su na svom stadionu sa 4:0 deklasirali Chievo dok je Atalanta sa 4:1 pobijedila Bolognu. Trijumfom nad Bolognom ‘Orobici’ su došli nadomak mjesta koje vodi u Ligi prvaka.

Atalanta je furiozno otvorila utakmicu. Josip Iličić je u trećoj minuti postigao prvi, a u petoj i drugi pogodak. Bila su to dva prekrasna pogotka Slovenca igra u sjajnoj formi.

Ubrzo je Atalanta postigla i treći pogodak, a strijelac je bio Hans Hateboer u devetoj minuti. Samo šest minuta kasnije u strijelce se upisao i najbolji strijelac Atalante, Duvan Zapata.

Do kraja susreta Bologna je uspjela postići počasni pogodak, a strijelac je bio Riccardo Orsolini u 54. minuti susreta.

Atalanta sanja o plasmanu u Ligu prvaka, a trenutno zaostaje samo bod u odnosu na četvrtoplasirani Milan.