Atalanta savladala Napoli: Momčad Gian Piera Gasperinija upisala petu uzastopnu pobjedu u Serie A

Atalanta je u okviru 16. kola Serie A pobijedila ekipu Napolija rezultatom 3:2 i približila se na dva boda zaostatka izabranicima Luciana Spallettija.

Već u sedmom minutu susreta na asistenciju Duvana Zapate mrežu Pepea Reine sjajno je pogodio Ruslan Malinovsky i tako doveo svoj tim u vodstvo. Sumnjalo se na igranje rukom, no nakon asistencije VAR-a sudac Maurizio Mariani nije poništio pogodak.

Napoli je vrebao svoje šanse, ali je i u nastavku konkretnija bila Atalanta koja je prijetila golu Reine preko Zapate i Zappacoste.

Igrao se 40. minut kada se Piotr Zielinski našao na pravom mjestu i odbitak pospremio u mrežu Mussoa za izjednačenje Napolitanaca. Konačan rezultat prvog poluvremena glasio je 1:1.

Već na početku drugog poluvremena u 47. minutu na asistenciju Malcuita preokret Napoliju donosi Dries Mertens.

60. minut utakmice obilježilo je moguće igranje rukom Maria Ruija, no nakon odluke VAR-a penal za Atalantu nije dosuđen. Nakon samo šest minuta na centaršut Toloija loptu u mrežu posprema Merih Demiral i donosi izjednačenje svojoj ekipi.

Remo Freuler nakon situacije jedan na jedan sa Reinom precizno pogađa mrežu Napolija i u 71. minutu donosi preokret svom timu te tako postavlja konačan rezultat od 3:2.

Vrijedi napomenuti i odličan pokušaj Maria Ruija iz slobodnog udarca za izjednačenje, no njegov udarac Juan Musso odlično brani. U sudijskoj nadoknadi nakon velikog promašaja Petagne izabranici Luciana Spallettija nisu uspjeli izbjeći poraz.

Atalanta se trenutno nalazi na četvrtom mjestu Serie A sa dva boda zaostatka za trećeplasiranim Napolijem.