Atalanta srušila Liverpool na Anfieldu, Real prejak za Inter, Bayern osigurao osminu finala

Nogometaši Atalante pobijedili su Liverpool na Anfieldu rezultatom 0:2 i uključili se u utrku za plasman u osminu finala Lige prvaka.

Iličić je u 60. minuti doveo goste u vodstvo, a prednost tima iz Bergama udvostručio je Gosens četiri minute kasnije. Bio je to ogroman šok za Kloppove izabranike od kojeg se nisu uspjeli oporaviti do kraja utakmice.

Atalanta sada ima sedam bodova i nalazi se na trećem mjestu iza Ajaxa koji ima isti broj bodova, ali bolju gol-razliku.

Kopljanici‘ su u Amsterdamu početkom drugog dijela probili bedem Midtjyllanda i upisali pobjedu 3:1.

Liverpool je lider grupe D s devet bodova, Ajax i Atalanta imaju po sedam, a posljednji Midtjylland je bez bodova.

Bayern je u grupi A pobjedom protiv Red Bull Salzburga osigurao plasman u osminu finala elitnog natjecanja. Branitelji naslova slavili su rezultatom 3:1.

U istoj grupi Atletico Madrid je na svom travnjaku odigrao neriješeno s moskovskim Lokomotivom u susretu bez pogodaka.

U derbiju četvrtog kola Real Madrid je u gostima nadigrao Inter sa 2:0. Domaćin je od 33. minute igrao s igračem manje nakon što je Vidal dobio dva žuta kartona unutar minute.

U drugoj utakmici grupe B Borussia M’gladbach je pobijedila Shakhtar sa 4:0 i napravila ogroman korak prema plasmanu u osminu finala.

Na tablici vodi M’gladbach s osam bodova, Real je na sedam, Shakhtar je treći sa četiri boda, a Inter je na začelju s dva osvojena boda.

U posljednjoj utakmici grupe C Porto je pobijedio Marseillea sa 2:0 i tako došao na korak do osmine finala. Strijelci za portugalski sastav bili su Sanusi i Oliveira.

U drugom dvoboju iz ove grupe Manchester City je pobijedio Olympiakos sa 1:0 osiguravši plasman u knock-out fazu natjecanja.

Na tablici vodi City sa 12 bodova, Porto ima devet bodova, Olympiakos tri, a Marseille je bez bodova.