Atalanta ‘tresla’ stative Sportinga, odluka o putniku u četvrtfinale Evropske lige ipak pada u Bergamu

Nakon prve utakmice osmine finala Evropske lige između Sportinga i Atalante nijedna ekipa nema prednost, obzirom da su večeras remizirali u Lisabonu rezultatom 1:1.

Večeras je, ruku na srce, Atalanta bila znatno bolji tim. Tri puta je tim iz Italije pogađao okvir gola domaćina, a nakon gledanja VAR-a gostima je poništen i pogodak.

Prvi je do vodstva stigao Sporting, kada je Paulinho u 17. minutu nakon sjajne asistencije Trincaa zabio za 1:0. Holm je zatim u 23. minutu pogodio stativu, da bi dva minuta kasnije poslije udarca Scamacce stativa ponovo spasila Portugalce.

Ipak, igrao se 39. minut meča kada je Scamacca konačno stigao do pogotka. Sjajnim fintama je sebi napravio prostor za udarac, te zatresao mrežu protivnika za konačnih 1:1.

Nakon tačno sat vremena igre i Lookman je uzdrmao stativu gola Sportinga. Tri minuta prije kraja utakmice činilo se da gosti u Italiju ipak odnose prednost, ali je atraktivan pogodak Tourea poništen zbog ofsajd pozicije.

Dakle, odluka o putniku u četvrtfinale Evropske lige između Atalante i Sportinga pada u revanš susretu koji je na programu 14. marta u Bergamu.