Athletic Bilbao pred finiš utakmice šokirao Real Madrid i izbacio ga iz Kupa kralja!

Ekipa Athletic Bilbaa je u okviru četvrtfinala Kupa kralja savladala momčad Real Madrida rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu ‘Atleti’ su bili bolji rival. Prijetili su preko Garcije i Muniaina, no do pogotka nisu uspjeli doći.

S druge strane, ‘Kraljevi’ nisu imali mnogo izglednijih šansi, te je nakon prvih 45 minuta rezultat glasio 0:0.

U drugom dijelu, već u 51. minutu došlo je do kontroverzne situacije pred golom Reala. Nacho je igrao rukom, ali sudac Gil Manzano nije dosudio jedanaesterac nakon provjere VAR-a.

Golman Athletica Agirrezabala je sjajno odbranio udarac Casemira u 81. minutu, da bi osam minuta kasnije uslijedio šok za izabranike Carla Ancelottija.

Alex Berenguer je sjajno odreagovao u šesnaestercu ‘Kraljeva’ i pogodio u donji lijevi kut gola Courtoisa za vodstvo i veliku pobjedu ‘Rojiblancosa’.

Athletic Bilbao je ovom pobjedom izbacio Real Madrid iz Kupa kralja i kvalifikovao se u narednu rundu takmičenja.