Atletico i Real trijumfirali, Celta šokirala Barcelonu: Odluka o prvaku pada u posljednjem kolu!

U filmskom raspletu pretposljednjeg kola La Lige Atletico je nakon prave dame došao na korak od naslova prvaka Španjolske.

Atletico je uoči 37. kola bio na prvom mjestu s dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Reala i četiri više od trećeplasirane Barcelone. Drugim riječima, Atletico je imao sve u svojim nogama.

Ekipa Diega Simeonea igrala je na svom terenu protiv Osasune i slavila je sa 2:1 nakon velikog preokreta u samom finišu utakmice. Gosti su poveli preko hrvatskog reprezentativca Ante Budimira u 76. minuti.

Atletico je poravnao pogotkom Lodija u 82., a Luis Suarez je postigao zlata vrijedan pogodak u 88. minuti.

Real Madrid je na zahtjevnom gostovanju kod Athletic Bilbaa pogotkom Nacha Fernandeza slavio s minimalnih 1:0 i ostao u igri za naslov prvaka.

Za razliku od madridskih klubova, Barcelona je strahovito kiksala. Igrala je na svom terenu protiv Celte iz Viga, vodila je 1:0 pa na kraju izgubila 1:2.

U posljednjem kolu Real igra na svom terenu protiv Villarreala, dok Atletico gostuje kod Valladolida.

U slučaju da na kraju obje ekipe završe s istim brojem bodova, Real će postati prvak jer ima bolji međusobni omjer.