Atletico je osvojio La Ligu, Modrić zabio za pirovu pobjedu Reala

Spuštena je zavjesa na još jednu sezonu španjolske La Lige. Prvak je Atletico Madrid koji je u posljednjem, 38. kolu La Lige, slavio kod Valladolida 2:1.

Valladolid je poveo pogotkom Plana u 18. minuti, a Atletico je u drugom dijelu došao do velikog preokreta. U 57. minuti Correa zabija za 1:1, a u 67. minuti Luis Suarez donosi titulu prvaka. Za Atletico je ovo 11. La Liga i prva nakon 2014. godine.

Real Madrid pobijedio je 2:1 Villarreal pogotkom Luke Modrića u trećoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli pogotkom Pina u 20. minuti, a Benzema je u 87. minuti poravnao rezultat. Hrvatski kapetan u samoj završnici donosi pobjedu Realu, nedovoljnu za više od druge pozicije.

Real je tako završio drugoplasirani, Barcelona trećeplasirana, a Sevilla četvrtoplasirana. To društvo izborilo je plasman u grupnu fazu Lige prvaka sljedeće sezone.

U grupnu fazu Europa lige će petoplasirani Real Sociedad i šestoplasirani Real Betis. U kvalifikacije za Konferencijsku ligu će Villarreal, osim u slučaju pobjede u finalu Europa lige. Villarreal će za titulu igrati protiv Manchester Uniteda.

Iz La Lige su ispali Huesca, Valladolid i Eibar.

Najbolji strijelac La Lige je Leo Messi iz Barcelone sa 30 postignutih pogodaka.