Atletico Madrid na krilima neuništivog Suareza kreirao preokret na gostovanju kod Getafea

Nogometaši Atletico Madrida slavili su važnu pobjedu u sklopu 6. kola La Lige na gostoavanju kod Getafea rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu viđen je očekivano tvrd nogomet iz kojeg je ipak Getafe stigao do vodstva.

Sjajnu loptu Maksimovića je u pogodak udarcem glavom od stativu pretvorio Mitrović.

Minimalno vodstvo domaćina ostalo je na snazi sve do 78. minuta kada pogodak postiže Luis Suarez na dodavanje Hermosa.

Vrijedi napomenuti da je četiri minute prije izjednačenja crveni kartom zaradio Alena za domaći tim.

Preokret je svojim trećim pogotkom u novoj sezoni kompletirao sjajni Urugvajac, a ovoga puta mu je za njega asistirao Vrsaljko u 90. minutu.

Atletico Madrid se ovim trijumfom, bar na kratko, vratio na lidersku poziciju La Lige sa 14 bodova i utakmicuom više u odnosu na Real Madrid.

Getafe ostaje na samom dnu tabele bez osvojenih bodova iz šest odigranih susreta.