Atletico Madrid “na mišiće” preko Old Trafforda do četvrtfinala, Benfica nastavlja san u Ligi prvaka

Nogometaši Atletico Madrida večeras su u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka eliminisali momčad Manchester Uniteda.

Španski tim slavio je sa 1:0 u tvrdoj utakmici na Old Traffordu i tako zahvaljujući remiju 1:1 iz prve utkamice prošao u četvrtfinale.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Lodi u 41. minuti nakon dobre akcije i sjajne asistencije Griezmanna.

U društvu najboljih ide i portugalska Benfica koja je pomalo iznenađujuće eliminisala favorizovani Ajax.

‘Orlovi’ su u Amsterdamu slavili sa 1:0 pogotkom Nuneza u 77. minuti i na taj način ukupnim rezultatom 3:2 prošli dalje.

Podsjećamo, u četvrtfinalu se nalaze još momčadi Liverpoola, Real Madrida, Manchester Cityja i Bayerna.