Atletico Madrid na Wanda Metropolitanu očitao dobru nogometnu lekciju Celti iz Viga

Igrači Atletico Madrida savladali su Celtu iz Viga na svom stadionu u okviru petog kola španske La Lige, a rezultat je glasio 4:1.

Već u devetom minutu izabranici Diega Simeonea stižu do rezultatske prednosti. De Paul asistira za Correu koji pogađa za 1:0.

Na početku drugog dijela novi pogodak u mreži Celte. Rodrigo De Paul šutira ka golu protivnika, lopta udara u jednog od igrača i mijenja pravac, te na kraju završava u mreži za 2:0.

Zatim u 66. minutu fantazija i prava minijatura Carrasca. Belgijanac je sjajno prošao po lijevoj strani, isprobao se i postigao novi pogodak ‘Jorgandžija’.

Iago Aspas u 71. minutu postiže počasni pogodak za goste, da bi Matheus Cunha bio taj koji je stavio “tačku na i” za konačnih 4:1.

Atletico Madrid sada je na četvrtom mjestu La Lige sa 10 bodova, dok Celta zastupa 11. poziciju sa svega sedam bodova.